O DOLINIE SŁOŃCA

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY W SERCU KAMPINOSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Otoczenie „Doliny Słońca” to raj dla miłośników turystyki pieszej, rowerowej, narciarstwa biegowego oraz jazdy konnej. Wielbiciele pięknych krajobrazów znajdą tu m.in. piaszczyste wydmy położone z dala od morza, a miłośnicy dzikich zwierząt mogą zobaczyć np. łosia, wilka, rysia lub żurawia w ich naturalnym środowisku.

To tutaj, w sercu Puszczy Kampinoskiej w okolicy Krzywej Góry rośnie o obwodzie 5 metrów 400-letnie drzewo-pomnik Dąb Kobendzy. Gościmy od wielu lat turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane.

Odwiedzając nas mają Państwo do dyspozycji 350 km szlaków turystycznych pieszych, 200-kilometrowy szlak rowerowy, trasy konne, 12 polan wypoczynkowych.

W otulinie Kampinosu na uwagę zasługują m.in: Muzeum Kolei Wąskotorowej, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy Nad Bzurą w Sochaczewie oraz dworek, pałac i dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, zabytki architektury, jak kościoły w Zaborowie, Lesznie i Brochowie, dwory i pałace w Kampinosie, Zaborowie i Tułowicach.

Miłośnikom historii polecamy Rekonstrukcję Bitwy nad Bzurą, odwiedzenie Palmir stanowiących najbardziej znany, obok Katynia, symbol martyrologii inteligencji polskiej w okresie II wojny światowej i Twierdzy Modlin, której budowę zaplanował Napoleon w 1806 r.

Na skraju Puszczy Kampinoskiej stoi niewielki Kościół, sanktuarium Matki Bożej Radosnej Opiekunki Przyrody wpisujące się w mazowiecki krajobraz.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY O KAŻDEJ PORZE ROKU!